Jak dbać o swój związek? Oto książki, które warto przeczytać!

Poradniki dotyczące związków to literatura nie tylko dla kobiet. Na rynku książkowym pojawia się wiele pozycji dedykowanym również mężczyznom!

“Książka o miłości” Małgorzata Halber, Olga Drenda

Jak piszą same autorki “Książka o miłości” to pozycja dla każdego kto chce być kochanym. Każda z nich ma odmienne podejście do tematu związków, pierwsza miłość utożsamia z emocjami, druga ma bardziej analityczne podejście, jednak wspólnie opowiadają o tym jaka jest miłość i co zrobić by kolejny związek nie skończył się rozczarowaniem.

„Dalajlama dla par. Jak kochać uważnie”, Anne-Bärbel Köhle, dr Stefan Rieß

Dalekowschodnia filozofia w wydaniu europejskim. Znani i cenieni niemieccy autorzy przedstawiają reguły udanego związku, które można łatwo wykorzystać w każdej relacji międzyludzkiej, a wszystkie te porady są zgodne z buddyzmem, który uczy, że miłość wymaga cierpliwości, szacunku i nieustannej pracy.

“Pięć języków miłości” Gary Chapman

Amerykański psychoterapeuta i pastor zauważa w swojej książce, że nie wszyscy okazują sobie uczucia w taki sam sposób. W poradniku dotyczącym związków przekonuje, że podstawa udanej relacji jest wzajemne zrozumienie odmiennych języków miłości, a świadomość, którym z nich posługuje się partner będzie zwiększać satysfakcję w związku.

Napisz komentarz